Composite Calendar

January 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
31
1
2
at Hope
Final
W, 73-61
3
Hope
Final
W, 81-67
4
at Chatham
Final
W, 5-2

King's (Pa.)
Final
W, 5-1
5
Olivet
Final
L, 81-70

at Olivet
Final
W, 82-42

at Chatham
Final
L, 3-2

King's (Pa.)
Final
W, 5-0
6
7
8
9
at Adrian
Final
W, 83-56

Adrian
Final
W, 87-35
10
at Olivet
Final
L, 35-9

Trine
at University of Georgia
Final
6 - 8
11
Trine
at Oakland University
Final
8 - 0

Trine
at Kennesaw State University
Cancelled

at Aurora
Final
W, 5-1
12
at Spartan Mat Classic
Final
18th of 22 Teams

Sean Brady/Keith Turner Alumni Open
Final
2nd of 5 Teams

Oakland University
Trine
Final
2 - 8

Trine
at Georgia Tech
Final, OT
3 - 4

Calvin
Final
W, 80-70

at Saint Mary's
Final
W, 84-47

at Adrian
Final - OT
L, 2-1

at Lake Forest
Final
L, 4-1
13
14
15
Adrian
Final
L, 35-9
16
at Albion
Final
W, 79-71

Albion
Final
W, 59-42
17
18
St. Scholastica
Final
L, 2-0

Concordia Wisconsin
Final - OT
T, 3-3
19
vs Washington & Jefferson
Cancelled

vs Waynesburg
Cancelled

at Case Western Reserve
Cancelled

Don & Riley Zimmer Classic
Cancelled

St. Norbert College
Trine
Final
1 - 12

Alma
Final
W, 77-41

St. Scholastica
Final
L, 4-1

Kalamazoo
Final
W, 74-63

MSOE
Final
W, 4-1
20
St. Norbert College
Trine
Final
0 - 8
21
22
Adrian College
Trine
Cancelled
23
Trine
at Adrian College
7:00 pm

Loras
6:00 PM

at Alma
7:30 PM

Calvin
7:30 PM
24
25
at Pete Wilson Invitational
11:00 a.m. CST

at GVSU Open
TBA

Davenport University
Trine
7:00 pm

Trine
at Central Michigan University
7:30 pm

at Finlandia
7:15 PM

Thomas More
8:00 PM

at Aurora
8:00 PM
26
at Pete Wilson Invitational
10:00 a.m. CST

Trine
at Davenport University
2:50 pm

Central Michigan University
Trine
4:00 pm

Concordia Chicago
9:00 AM

Mount Union
1:00 PM

North Park
3:00 PM

at Hope
3:00 PM

Hope
3:00 PM

at Aurora
4:00 PM

at St. Norbert
8:00 PM
27
28
29
30
at Olivet
7:30 PM

Olivet
7:30 PM
31
Alma
7:00 p.m.

Adrian College
Trine
7:00 pm
1
Trine
at Aquinas College
7:30 pm

Eastern Kentucky University
Trine
9:30 pm

vs Randolph-Macon
@ Dallas, Pa.
6:00 PM

Aurora
7:00 PM

at Misericordia
8:00 PM

at St. Norbert
8:00 PM
2
at IWU Midwest Classic
11:00 a.m.

Trine
at Aquinas College
7:30 pm

Eastern Kentucky University
Trine
9:30 pm

vs Sage
@ Dallas, Pa.
11:00 AM

vs Elizabethtown
@ Dallas, Pa.
1:00 PM

Adrian
3:00 PM

at Adrian
3:00 PM

at St. Norbert
4:00 PM

Lake Forest
7:00 PM